„АЛО, КОСМОС! ГОВОРИ НАСА!“ – Поколението Артемида: Как международното сътрудничество ще подхрани нашето пътуване до Луната и отвъд нея

Основен лектор на събитието ще бъде г-н Бил Нелсън, администратор на НАСА, който ще представи амбициозните планове на агенцията и как глобалните партньорства в космическите изследвания ще стимулират иновации „в полза на всички“. Днешните студенти – чрез Вашата отдаденост на STEAM образованието – ще бъдат утрешните лидери, които ще ни отведат до Луната, Марс и отвъд.

Встъпителни бележки ще направят:

• Проф. Ренета Божанкова, зам.-ректор на Софийския университет
  • Д-р Соломон Паси, президент на Атлантическия клуб в България
  • Н. Пр. Кенет Мертен, посланик на САЩ в България

Събитието ще се проведе на: 21 октомври 2024 г. от 16:00 ч. в Аулата на Софийски университет „Св. Климент Охридски“.

Очакваме Ви с нетърпение да се присъедините към нас за едно вдъхновяващо пътешествие към бъдещето на космическите изследвания!

Моля, потвърдете присъствието си като се регистрирате ТУК.