ФИЗИЧЕСКИЯТ ФАКУЛТЕТ НА СУ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ И ДЪРЖАВНО ПРЕДПРИЯТИЕ „РАДИОАКТИВНИ ОТПАДЪЦИ“– С ОБЩА ИНИЦИАТИВА

По взаимно постигнато разбиране между Държавно предприятие „Радиоактивни отпадъци“ (ДП РАО) и Физически факултет на СУ „СВ. Климент Охридски“, ДП РАО прие да предостави на факултета серия от машинни компоненти или части от тях, свързани с процеса по извеждане от експлоатация на спрените 440-мегаватови блокове на АЕЦ „Козлодуй“. Първият елемент вече е транспортиран и се намира на територията на Физическия факултет.

Инициативата е ориентирана към повишаване на интереса на студентите към управлението на радиоактивните отпадъци, както и към подобряване на качеството на обучението в тази област. Основна цел, която се споделя от двете институции, е изграждането на висококвалифицирани кадри чрез поддържане на ефективна комуникация.