УСПЕШНО УЧАСТИЕ НА ГОДИШНАТА КОНФЕРЕНЦИЯ НА БЪЛГАРСКО ЯДРЕНО ДРУЖЕСТВО

В периода 01-04.10.2024, в гр. Бургас се състоя годишната конференция на Българско ядрено дружество (БЯД) под надслов “Ядрената енергия за хората” с международно участие.

От страна на Софийски Университет “Св. Климент Охридски” присъства, ръководен от доц. Пламен Петков, екип, състоящ се от следните студенти във Физически факултет: Дебора Митева, Петър Христов и Цветелина Йорданова – бакалаври 4-ти курс, от специалност  “Ядрена техника и ядрена енергетика”, както и Тодор Стефанов, бакалавър от специалност “Инженерна физика”. Също така членове на екипа бяха Петър Тухчиев, студент-бакалавър от 4-ти курс на специалност “Химия” във Факултета по химия и фармация, както и Ангел Чалъков, (Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Младост), магистър първа година по съвместната програма “Nuclear technology management and innovations” между Стопански и Физически факултети. Всички студенти участваха в състезанието за най-добре представени постер/презентация.

Представянията бяха оценявани от жури в състав: проф. Павлин Грудев (Институт за ядрени изследвания и ядрена енергетика на БАН), председател на програмния комитет на БЯД; доц. Калин Филипов (Технически университет-София), член на програмния комитет на БЯД и доц. Младен Митев (Технически университет-София), председател на БЯД. След оспорвана надпревара журито отсъди следните две първи награди за СУ: за най-добре представени постер на тема “Study of protective shell possible develoment for STAR-PLUS(M) that contains sacrificial material“ на Петър Тухчиев, както и постер на тема ‘‘The development of Ga-68-radiopharmaceuticals in Acibadem City Clinic University Hospital Mladost‘‘ на Ангел Чалъков.