ПОСЕЩЕНИЕ НА ДЪРЖАВНО ПРЕДПРИЯТИЕ „РАДИОАКТИВНИ ОТПАДЪЦИ“ (ДП РАО)

На 23.07.2024 г. в рамките на задължителната учебно-производствена практика в “АЕЦ Козлодуй” ЕАД, на студентите от 3-ти курс от специалността “Ядрена техника и ядрена енергетика”, се състоя посещение на Държавно предприятие „Радиоактивни отпадъци“ (ДП РАО). Студентите се запознаха с текущия статус на процеса по извеждане от експлоатация на блокове от 1 до 4. Също така студентите бяха запознати с процедурата за освобождаване от дозиметричен контрол на дезактивирано оборудване от контролираната зона. Посетена беше и площадката “Радиана”, където е пред завършване строящото се Национално хранилище за ниско и средно радиоактивни отпадъци. Посещението приключи в Информационния център на ДП РАО в гр. Козлодуй, където пред студентите бяха представени перспективите за развитие на предприятието както и възможностите за бъдеща реализация.

На площадката на новостроящото се хранилище за ниско- и средноактивни радиоактивни отпадъци.
В Информационния център на ДП РАО