ПОКАНА ЗА КОНФЕРЕНЦИЯТА ICSQE 2024

Международната конференция и школа по квантова електроника „Лазерна физика и приложения“ е традиционно събитие, организирано на всеки две години от Института по електроника от 1980 г. насам, което включва в темите си изследвания на основните физични явления, процесите на взаимодействие на лазерното лъчение с различни материали и новите научни резултати, получени в изследователските области на квантовата електроника и оптиката, както и технологичните практически приложения на нови идеи, устройства, инструменти и лазерни системи.

Тази година ще се проведе в периода 23-27 септември 2024 г. в Равда, България. Конференцията се организира традиционно от Института по електроника на БАН. Тази година ще бъдат връчени награди, спонсорирани от Optica (former OSA), за най-добро устно и постерно представяне на млади учени.

В допълнение, организаторите имат възможност да поемат пътни и нощувки за двама докторанти или млади учени. При интерес, обърнете се към тях.

Повече информация може да намерите ТУК.