ПРОФ. АНДРЮ КОУТС РАЗКАЗА ЗА КОСМИЧЕСКИТЕ МИСИИ В СЛЪНЧЕВАТА СИТЕМА КАТО ЧАСТ ОТ ФЕСТИВАЛА „АЛО, КОСМОС! ГОВОРИ БЪЛГАРИЯ“ 4

Като част от програмата на младежкия SPACE & STEAM фестивал „HELLO SPACE | Bulgaria Calling“, координиран от Атлантическия клуб в България и с водещата подкрепа на Посолството на САЩ у нас, в сътрудничество с UK Science & Innovation Network in Bulgaria, Физическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и Институтът по молекулярна биология „Академик Румен Цанев“ към Българска академия на науките,  проф. Андрю Коутс от Университетския колеж в Лондон, Великобритания, изнесе лекция на тема „Изследване на Слънчевата система“ в Аулата на Ректората на СУ „Св. Кл. Охридски“.

Пред заинтересованата публика проф. Коутс представи приносите в мисиите към Марс и други космически тела, като представи и какво предстои с марсохода „Розалинд Франклин“ на Европейската космическа агенция. Целта е той да бъде изстрелян през 2028 г. и да достигне Червената планета през 2030 г. Учени от България имат възможност да се включат в анализа на данните от тази мисия, като подготовката и участието в магистърските програми на Физическия факултет на СУ е път към това.

Повече за актуалните магистърски програми, предлагани от Физическия факултет, можете да откриете тук: https://www.phys.uni-sofia.bg/?page_id=52